20 Aralık 2011 11:37

Bu onur Neymar'ın

Gelecekteki tüm ödülleri şimdiden toplamaya başladı!

Haberin puanı
854
Habere puan ver
Neymar, "Kanlı pençesiyle göçmen gibi yaşayan anakonda" ismini verdiği saç stiliyle ödül törenindeyken...
Neymar, "Kanlı pençesiyle göçmen gibi yaşayan anakonda" ismini verdiği saç stiliyle ödül törenindeyken...

Santos'un ele avuca sığmaz, yerinde duramaz, onu gidi yaramaz yaraları saramaz forveti Neymar, futbolun önümüzdeki 10 yıldaki en önemli yıldız adaylarından biri olarak gösteriliyor. Gerek oyun tarzı, gerek saç stiliyle milyonlarca olmasa bile rahat bir 2-3 binlerin ilgisini çekmeyi başaran Neymar, geçtiğimiz günlerde takdim edilen ödülle tekrar spor gündeminin üst sıralarına kuruldu.

Önceki hafta, İsviçre'nin Nyon kentinde yapılan bir oylama sonucunda, genç Neymar önümüzdeki 10 yılın " Dünya Kupalarında Oynamış Oyuncular Arasındaki En Kötü Saç Stili" ödülüne tek başına sahip oldu. Konuyla ilgili yapılan detaylı açıklamada, daha öncesinde Carlos Valderrama, Ümit Davala, Christian Ziege, (Şişman) Ronaldo gibi oyunculara layık görülen bu ödül, bundan sonraki dönemlerde artık Neymar'ın adıyla anılması bekleniyor. Otoritelerin ortak görüşüne göre bu ödülü Neymar'dan başka kimse sahip olamazdı. Önümüzdeki 10 yılda Messi - Ronaldo arası gidip gelecek en iyi futbolcu ödülü arasında en azından bu çocuğun da ödülü olsun diye düşünen otoriteler, kararı ayakta alkışladı.

Oylama sırasında UEFA başkanı Michel Platini'nin, ödülü kazanması için vatandaşı Franck Ribery için oldukça sıkı bir lobi çalışması sürdürdüğü, ayrıca bunun için Cenevre Berberler ve Kuaförler Federasyonu'na yüklü miktarda para ve ustura takviyesi yaptığı iddia edildi.

Ödül ile ilgili görüşleri alınmak istenen Neymar, şaşkınlığını gizleyemedi. Yaptığı açıklamada ödül aldığı için mutlu olduğunu belirten genç futbolcu : " Mahallemizin berberi, Chok Hosh Kuaför'ün sahibi Betao Ustaya, ' Hocu çok yakıştı bu saç sana sen hiç bozma kızlar olur buna hasta' diye gaz vererek bugünlere gelmemi sağlayan çocukluk arkadaşlarım Aymar, Cristiano ve Ronaldo'ya, her ne kadar her allahın günü ' Evladım kafana kuş mu pisledi?' demesine rağmen sesini çıkartmayan anneme ve saçım yüzünden beni evlatlıktan reddeden, bugünlere gelmemi dolaylı yoldan sağlayan babama şükranlarımı sunuyorum" açıklamasında bulundu.

dudamel bildirdi.
Diğer okazyonlar
10 puan
"3 puanı bu muhteşem taraftara hediye ediyoruz"
8 puan
"İyi bir çıkış yakaladık, bunu sürdürmek istiyoruz"
6 puan
"Futbolun adaleti yok"
4 puan
"Lig uzun bir maraton"
2 puan
"Bu maçı unuttuk"
0 puan
"Bugüne kadar hakemler hakkında hiç konuşmadım"
Dakika ve skor alalım
Puan durumuHepsi
Galeri