13 Ekim 2014 23:58

Gekas'ın Anadolu Takımlarını Dolaşması MİT Cephesini Hareketlendirdi: "Kongre mi Topluyor Lan Bu?"

ŞOK ! ŞOK ! ŞOK ! Yunan Futbolcuya 'Darbe Girişimi' Suçlaması...

Haberin puanı
390
Habere puan ver
Gekas'ın Anadolu Takımlarını Dolaşması MİT Cephesini Hareketlendirdi: Kongre mi Topluyor Lan Bu?


Panathinaikos, Bayer Leverkusen ve Eintracht Frankurt gibi dünya futboluna adını duyurmuş takımlarda oynadıktan sonra rotasını Anadolu kulüplerine çeviren Gekas, Anadolu'dan kolay kolay gidecekmiş gibi görünmüyor. Özellikle Anadolu kulüplerindeki yüksek gol ortalamasıyla beğeni toplayan Gekas, Akhisar Belediyespor'la bu sezona 5 maçta 6 golle flaş bir başlangıç yaparak yine göz doldurdu. Ancak ne yazık ki önümüzdeki günlerde Yunan futbolcuyu zor günler bekliyor. Önce kendi isteği ile uçak yerine vapurla Samsun'a çıkan, sonra Manisa, oradan Konya ve daha sonra yeniden Manisa'da top koşturmaya başlayan Yunan futbolcunun bu tutumu Mit tarafından hoş karşılanmadı. "Kongre mi topluyor lan bu?" tartışmalarına neden olan Milli futbolcu, bu sabah Mit'in "Gekas Tatile Çıksın" parolasıyla düzenlediği operasyonla evinden alınarak apar topar sorgu odasına çekildi.


"Megalo İdea Hakkında Ne Biliyorsun?"


Güvenilir kaynaklardan (Fotomaç - Manisa Muhabiri) alınan bilgilere göre, Gekas'a sorgu odasında; "Kaç kişisiniz?", "Amacınız ne?", "Megalo İdea hakkında ne biliyorsun?", "Mavri Mira ve Taşnak Hınçak toplandı mı?", "TBMM'yi tanıyor musun?" soruları yöneltildi. Bu sorular karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Gekas'ın "Abi Taşnak Hınçak Cemiyeti Ermenilerin kurduğu değil miydi?" sorusu üzerine salonda soğuk rüzgarlar esti. Hemen 11. Sınıf Tarih kitaplarını karıştırmaya başlayan Mit personeli Gekas'ın haklı çıkmasıyla adeta yıkıldı. Gekas'ın bu hamlesinden sonra altta kalmak istemeyen Mit personelleri "1453'ü hatırlamazsın ama ehehehe" geyikleriyle Yunan futbolcunun üstüne gitmeye başladı. ilk 1 saat böyle geçince, Mit personeli istediği cevaplara ulaşamadı.


"Samsun'a Çıktığından Beri İşkilleniyoruz"


Burada bulunmasına anlam veremediğini belirten Gekas "Abi beni buraya getirdiğinize göre bir kanıtınız olmalı herhalde?" sorusuna cevap istedi. Mit personelinin "İlk durağının Samsun olması oldukça manidar. Bizde Samsun'a çıkmak demek, Hükümete karşı çıkmak demektir" cevabını almasıyla Selanik'li olmadığını belirtti."Neden Anadolu?" sorusuna, "Abi 34 yaşındayım" diyerek çok net bir cevap veren Gekas, Mit personeline ser verip sır vermedi. Son olarak telefon dinlemelerinden de bir şey çıkmayınca 2. saatin sonunda "Abi bırakalım gitsin işte yaa. Uğraştığımıza değmez hem öyle bi tipe de benzemiyor bence" düşüncesinde birleşen Mit personelleri, Gekas'a 'gözlerinin üzerinde olduğunu' belirtti ve hatıra fotoğrafı çektikten sonra Yunan golcüyü serbest bıraktı.


Sorgu Çıkışında Coşku Vardı


2 Saat sonunda serbest kalan Gekas'ı dışarıda; ailesi, kalabalık bir basın ordusu ve Akhisar Belediyespor'un çılgın taraftar grubu Akigo karşıladı. Akigo grubu hep bir ağızdan "Ne Zeus Ne Perseus, Asıl Tanrı Bu Deyyus..." bestesiyle Yunan futbolcuya destek verdi. Taraftarıyla kucaklaşan Gekas daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. "Sivasspor'la masada olduğun doğru mu ?" sorusuna cevap vermekten kaçınan Gekas, Milli iradenin sonuna kadar arkasında olduğunu, bu zorlu süreçteki en büyük korkusunun Ebru Gündeş'in çocuğunu etkilemek olduğunu belirterek özel aracına binip tesislere doğru yola koyuldu.

md10 bildirdi.
Diğer okazyonlar
10 puan
"3 puanı bu muhteşem taraftara hediye ediyoruz"
8 puan
"İyi bir çıkış yakaladık, bunu sürdürmek istiyoruz"
6 puan
"Futbolun adaleti yok"
4 puan
"Lig uzun bir maraton"
2 puan
"Bu maçı unuttuk"
0 puan
"Bugüne kadar hakemler hakkında hiç konuşmadım"
Dakika ve skor alalım
Puan durumuHepsi
Galeri