24 Eylül 2014 17:36

Güzia'dan Krampon.net'in Dönüşüne Özel Samimi Açıklamalar: "Unutulmuşum..."

Daniel Güiza içini Krampon.net'e döktü.

Haberin puanı
172
Habere puan ver
"Nerelerdeydiniz mübarekler?
"Nerelerdeydiniz mübarekler?

Daniel Gonzalez Güiza... Mallorca Formasıyla İspanya'da gol krallığı, Milli takımda inişli çıkışlı bir kariyer ve Türkiye'de sönmüş bir hayat... Beşiktaş'lının kâbusu, Fenerbahçe'linin sınavı ve Türkiye'den gidişiyle Krampon.net yazarını yasa boğan güzel insan. Krampon.net olarak; bugünlerde Paraguay'da Cerro Porteno forması giyen Guiza'ya vefa borcumuzu ödemek için taa oralara kadar gittik (evet ekmek al deseniz gitmeyiz) ve sizler için dönüşümüze özel bir röpörtaj istedik. Sağolsun tabiki bizi kırmadı gönlümüzün efendisi.

 

 

G: Guiza

B: Biz


B: Öncelikle bizleri mekânına kabul ettiğin için bir kez daha teşekkürler Güiza. Sana Krampon.net ailesinden selamlar getirdik.


G: Siteyi terk ettiğinizden beri sizleri çok özlemiştim, ben teşekkür ederim. As.


B: Evet ne yazık ki ufak tefek pürüzler yaşandı ve ayrılmak zorunda kaldık.


G: Açıkçası hoş olmadı. Site iktidarı ile olan savaşınızı ilk 3 gün ben de destekledim ama daha sonra aranıza bazı provokatörler girdi ve temelli koptunuz gittiniz siteden. Umarım bundan sonra bu tür şeyler olmaz. Milli iradeye saygı göstermenizi beklerdim.


B: Neyse neyse sonuçta geri döndük önemli olan da bu. Burada hayat nasıl? Türkiye'yi özlüyor musun?


G: Geri dönmeniz çok güzel ama şunu anladım, resmen unutulmuşum. Bir ara Bienvenü'yle boşluğumu doldurmaya çalıştınız ama olmadı. Eskiden bana yazılan o haberler, tabelalar yanında... Hey yavrum hey... Valla ülkenizden ayrılan her yabancı mutlaka bir uyum sorunu yaşıyordur. Eve 10 dakikada varmak çok güzel bir şey ama ne biliyim buralar çok sakin. Mesela evimizde puan kaybediyoruz aha diyorum bu sefer çıkamayacağız buradan ama kimse "Are you big player ?" nidalarıyla yolumuzu kesmiyor. En azından bi otobüs taşlama bekliyor insan ama yok yok yok. Türkiye'deki futbol ateşini özlediğimi söyleyebilirim. 


B: Türkiye'ye geri dönmek istiyorsun yani?


G: Biz futbolcular ne yazık ki geri dönmek isteyemiyoruz, sadece geri dönüş sinyalleri verebiliyoruz. Şansımı bir de Anadolu'da denemek isterim. Malum onların futbolla pek bir ilgisi olmadığından risk de yok, temiz iş.


B: Gidişin hakkında ne demek istersin? Aziz Başkana dargın mısın?


G: Evet Aziz Başkana dargınım. Beni yolladığı için değil Semih'i harcadığı için. Ben gittikten sonra forma bulur dedim ama yok, çocuk resmen yedek kulübesinde master yaptı. Antrenman maçlarında bile yedekti. Çok ciddiyim, bir keresinde ısınırken alev aldı, zor söndürdük bunu. Keşke artık "Genç Semih" olmadığına ikna edebilseydik, çok yazık oldu çocuğa...


B: Türkiye'de unutamadığın 3 şey desem?


G: 1- Beşiktaş Maçları 2- Burcu Esmersoy 3- Trafik


B: Son olarak Krampon.net camiasına bir mesajın var mı?


G: Benim için yaptıkları tabelaları, haberleri hiçbir zaman unutmayacağım. Az ekmeğimi yemediniz. Dönüşünüzde vefa borcu için bana da yer vermeniz çok ince bir davranış. Eğer bu sitenin gelişmesinde bir katkım olmuşsa ne mutlu bana. Hepinize sevgilerimi iletiyorum


B: Teşekkür ederiz Guiza.


md10 bildirdi.
Diğer okazyonlar
10 puan
"3 puanı bu muhteşem taraftara hediye ediyoruz"
8 puan
"İyi bir çıkış yakaladık, bunu sürdürmek istiyoruz"
6 puan
"Futbolun adaleti yok"
4 puan
"Lig uzun bir maraton"
2 puan
"Bu maçı unuttuk"
0 puan
"Bugüne kadar hakemler hakkında hiç konuşmadım"
Dakika ve skor alalım
Puan durumuHepsi
Galeri