26 Şubat 2013 10:54

Halefi kim olacak?

Alex Ferguson futbolu bırakıyor mu?

Haberin puanı
258
Habere puan ver
Alex: "Yılmaz'cım sen biraz boy atmışsın sanki?", Yılmaz: "Hehe ilahi Aleks'cim"
Alex: "Yılmaz'cım sen biraz boy atmışsın sanki?", Yılmaz: "Hehe ilahi Aleks'cim"

Futbola 16 yaşında bir forvet oyuncusu olarak başlayan ve teknik direktör olarak Manchester United'da efsaneleşen yaşlı kurt futbolu sezon sonunda bırakabileceğinin sinyallerini verdi. Bu hayatta sakızından başka hiç bir dostu olmayan Ferguson, emekli olduktan sonra sakız reklamlarında oynamak için Türkiye'ye yerleşmeyi düşünüyor. Bu durumu haber alan Yıldız Sakız, Ferguson'a sponsor olmak ve reklamlarında oynatmak için İskoç teknik adamın kapısını çaldı bile.


Yerine kim geçecek?


1986 yılından beri çalıştırdığı ve Cantona, Giggs, Scholes, Beckham, Ronaldo, Rooney gibi dünyaca ünlü yıldızları henüz kısa şort giyerken keşfeden Ferguson krampon.net'e şöyle konuştu: "Yıllardır emek verdiğim, bir çok yıldız yetiştirdiğim ve kupalar kazandığım kulübümden ayrılmak elbette çok zor. Fakat her SGK'li işçi gibi benim de prim günlerim doldu ve emeklilik tarihim geldi. Alacağım ikramiyeyle Türkiye'de Bodrum'a yerleşmeyi ve sakız reklamlarında oynamayı düşünüyorum. Hem belki şans bana orda güler de Telegol programında yorumcu falan olurum. Serhat Ulueren'le, Ahmet Çakar'la aynı programa çıkma düşüncesi her teknik direktörün emeklilik sonrası hayali."


En güçlü aday Yılmaz Vural!


Bu durumda en çok merak edilen konu ise efsane teknik adamın yerine kimin geçeceği. Ulaştığımız bir takım kaynaklardan, en güçlü adayın Yılmaz Vural olduğunu öğrendik. Yılmaz Hoca ise bu konuda: "Şu anda biliyorsunuz çocuklar Elazığspor'u çalıştırıyorum. Ama kimse merak etmesin sene sonunda küme düşeriz bana da kapının yolu gözükür. Eğer Mençistır'dan teklif gelirse değerlendiririm. İlla Avrupalı hoca şartsa benim Alman pasaportum da var." şeklinde açıklamalarda bulundu.


Manchester Camiası Vedaya Hazırlanıyor.


27 yıldır başında bulunduğu, başkanından çaycısına, masöründen top toplayıcısına kadar herkesin sevgilisi olan Ferguson için Manchester United'ın veda gecesi düzenleyeceği öğrenildi. Bu gecede Cantona, Giggs, Scholes, Ronaldo, Rooney gibi Ferguson'un elinde büyüyen dünya yıldızları da sahnede şovlarını sergileyecek ve hüzünlü şarkılar söyleyecekler. Henüz Manchester United A takımına çıkamayan altyapı oyuncuların ise kendi aralarında topladıkları parayla Ferguson'a bir kutu sakız hediye edecekleri öğrenildi.

lionelmessi10 bildirdi.
Diğer okazyonlar
10 puan
"3 puanı bu muhteşem taraftara hediye ediyoruz"
8 puan
"İyi bir çıkış yakaladık, bunu sürdürmek istiyoruz"
6 puan
"Futbolun adaleti yok"
4 puan
"Lig uzun bir maraton"
2 puan
"Bu maçı unuttuk"
0 puan
"Bugüne kadar hakemler hakkında hiç konuşmadım"
Dakika ve skor alalım
Puan durumuHepsi
Galeri