20 Eylül 2011 10:20

Lig başladı, okullar açıldı, kafalar karıştı

İşte Türk futbolunun son döneminin analizi

Haberin puanı
832
Habere puan ver
Şenol hoca Zokora’ya başkanlığı anlatırken
Şenol hoca Zokora’ya başkanlığı anlatırken
Okulların açılması ile birçok ergen yazarından arınan krampon.net camiası liglerinde başlamasıyla konu sıkıntısı çekmekten kurtulmuştu. Kah Melo’nun havlaması kah Nobre’nin rövaşatası kah Fotogol’ün kolları bacakları derken aradığı huzuru bulan acar muhabirler sonunda herkesin kafasını karıştırdı.

Öncelikle krampon.net muhabirlerine yakalanmamak için İngilizce konuşmayı bırakan Fatih Terim kendine bir altyazıcı bulurken Elmander’in Muhteşem Yüzyıl ile çakıştığı için yazıları kaçırdığı ve internetten tekrarlarını takip ettiği haberiyle sarsılan Florya; Sabri’nin salonda vücut çalışması sonucu ortaya çıkan görüntüleri krampon.net’e sızdırmaya çalışan çetenin çökertilmesiyle normale döndü.

Yaşanan bu olumsuzluklardan futbolcularının ders almasını isteyen Aykut Kocaman’ın boynuna bir ip atıp idmana gelmesi ve futbolcularıyla yaptığı toplantıda Ziegler’e ‘Retriever’ ya da benzeri bir lakap takıp Galatasaray’la her kulvarda yarışma içinde olduğunu göstermesi Aziz Yıldırım’ın sabah sporu sırasında neşesini yerine getirdi.

Beşiktaş’ta ise tüm bu gelişmelerin ışığında idmana hiçbir futbolcu gelmezken teker teker cep telefonlarına mesaj atan Başkan Demirören’in ‘bni gaza getrmeyn herks idmana öptm by’ yazmasının şokunu üstünden atamayan camia; Batuhan’dan gelen ‘Naber lan Düpçü?’ yanıtıyla irkildi. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen siyah-beyazlılarda karabulutlar Mendez’in bonservisinin %50sini teklif ettiği ‘Joaoao De Geliveira ‘ Portekiz kontenjanına takılmasına rağmen TFF’nin sene sonunda play-offta oynatabilirsiniz haberiyle dağıldı.

3 büyüklerde yaşanan bu gelişmelerden takımının etkilenmemesini isteyen Şenol Güneş uzak doğudan getirdiği ‘Sevgi içimizde’ felsefesini abartıp basında çıkan ‘Şenol Güneş’in talebeleri’ haberine binayen futbolcularına haftalık ders programını dağıttı. Bu kapsamda salı akşamları müzik derslerinde kolbastı oynatan Şenol hoca çarşamba günleri rehberlik saatinde toplu pilates uygulaması olacağını açıkladı. Zokora’nın sınıf başkanı olduğu seçimlerin ardından moraller Giray-Serkan ikilisinin temizlik kolunu istememeleriyle bozuldu.

Herşeye rağmen Şenol hocanın ‘Asıl sorumlu gerektiği zaman düdüğü asmayı bilecek kadar asil olmalıdır’ sözünü üstüne kimsenin alınmaması yurtta sevinçle karşılanırken yerel gazetelerin ‘Fenerasyon temizlik kolumuzu kesti’ , ‘Kirli kolları istemiyoruz!’ başlıklarını atmasıyla Trabzon’da hayat tekrar normale döndü.
hiko1903 bildirdi.
Diğer okazyonlar
10 puan
"3 puanı bu muhteşem taraftara hediye ediyoruz"
8 puan
"İyi bir çıkış yakaladık, bunu sürdürmek istiyoruz"
6 puan
"Futbolun adaleti yok"
4 puan
"Lig uzun bir maraton"
2 puan
"Bu maçı unuttuk"
0 puan
"Bugüne kadar hakemler hakkında hiç konuşmadım"
Dakika ve skor alalım
Puan durumuHepsi
Galeri